Zalety taryfy G12

przez | 3 lutego 2021

Taryfa G12 jest jedną z najpopularniejszych taryf, na podstawie których nalicza się stawki za prąd. Korzystają z niej głównie gospodarstwa domowe, ale też instytucje. Wśród nich można znaleźć domy dziecka, szpitale czy plebanie. Wybór taryfy G12 przez dostawców prądu wynika z jej licznych zalet, które doceniają niektórzy odbiorcy. Warto przyjrzeć się niektórym z nich.

Różne stawki w różnych godzinach

Jest to zaleta dla każdego gospodarstwa domowego, którego domownicy dużo czasu spędzają poza domem. Wielu rodziców dużo pracuje, dzieci z kolei większość czasu spędzają w szkole, na świetlicy i na zajęciach pozalekcyjnych. To właśnie w tych godzinach prąd jest najdroższy, a niekorzystanie z niego znacznie obniża rachunki za prąd.

Niższe stawki w weekendy

Kolejnym plusem taryfy G12 są niższe stawki podczas weekendów, świąt i innych dni wolnych od pracy. Dzięki temu osoby pracujące od poniedziałku do piątku doceniają tę ofertę. To właśnie podczas weekendów, kiedy stawki są najniższe, wykonują one najwięcej pochłaniających energię obowiązków, np. robią pranie, prasują, koszą trawę, ale też więcej czasu spędzają przed telewizorem i komputerem.

Idealna taryfa dla nocnych marków

Z całą pewnością z taryfy takiej skorzystają chętnie osoby pracujące w domu o nieregularnych godzinach, długo oglądające telewizję i grające w gry. Ponadto niektórzy uważają, że taryfa G12 pozwala łatwiej kontrolować pobór prądu i go weryfikować, co jest możliwe dzięki dwóm licznikom strefowym.

Łatwo znaleźć opcję dla siebie

Obecnie na rynku działa wielu dostawców prądu. Ich wersje taryfy G12 różnią się od siebie. U jednych wyższe stawki płaci się przed godziną 17, a u innych jeszcze przed 22. Łatwo jednak znaleźć ofertę, która będzie dobrze wpisywać się w rytm życia danego człowieka. Bez wątpienia taryfa G12 stała się o wiele atrakcyjniejsza wraz ze wzrostem konkurencyjności.

Jeżeli jednak mamy wątpliwości co do danej taryfy, warto dowiedzieć się więcej na jej temat u swojego dostawcy prądu. Może się bowiem okazać dobrym i wygodnym rozwiązaniem.