Wygodne miasto

przez | 13 sierpnia 2019

Miasta XX wieku należały do samochodów. Miasta XXI wieku coraz częściej należą do mieszkańców. Jest to trend, który już dosyć wyraźnie widać w urbanistyce. Skwerki, ścieżki rowerowe, ławki, na których można przysiąść, czy elementy dekoracyjne, które cieszą oko coraz częściej są w naszych miastach. Jak zagospodarować miasto, by było ładne oraz przyjazne dla mieszkańców?

Relaks w mieście

ławki solarneChcąc zachęcić mieszkańców, by spędzali czas w mieście trzeba dać im przyjazną i elegancką przestrzeń miejską, w której mogą spędzać czas wolny. Już nie tylko galerie handlowe są miejscem, gdzie chcemy spotkać się z przyjaciółmi. Skwer w mieście, park, czy ciekawy plac z wygodnymi ławkami to miejsca, w których mieszkańcy chętnie przysiedliby na chwile.

Ważne, by miasto było ładne i dobrze zagospodarowane. Estetyczne rozwiązania mają duży wpływ na mieszkańców. Skwer, na którym jest fontanna, kwietniki z ciekawą roślinnością, czy miejsca gdzie można pojeździć na rolkach, czy desce na pewno przyciągną mieszkańców.

Praktyczne rozwiązania

Miasto, które jest dla mieszkańców ma coraz więcej tras rowerowych, czy miejsc, w których można pospacerować. Jednym z najważniejszych elementów takich miejsc są ławki. Ciekawym rozwiązaniem są ławki solarne, które pojawiły się już w wielu miastach.

Ławki solarne [https://innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/artykuly/2019/lawki-solarne-ekologiczne-lawki-miejskie], dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii pozwolą na naładowanie laptopa, telefonu, czy skorzystanie z Wi-Fi. Moduł fotowoltaiczny, który zamontowany jest w ławce, pozwala na gromadzenie i przechowywanie energii elektrycznej, dzięki czemu punkt ładowania będzie dostępny 24 godziny na dobę. Bardzo wiele ławek ma zamontowane stojaki na rowery, dzięki czemu ławki solarne sprawdzają się przy trasach rowerowych, w parkach, czy na skwerach.

Przestrzeń miejska, która będzie przyjazna dla ludzi na pewno zyska uznanie w oczach mieszkańców. Zapewnienie eleganckiego otoczenia, które jednocześnie będzie zapewniało praktyczne rozwiązania otworzy miasta na spotkania, a przestrzeń miejska stanie się miejscem spotkań towarzyskich.