Cennik taryfy c11

przez | 13 sierpnia 2019

Każda firma tak samo jak gospodarstwo domowe do funkcjonowania potrzebuje energii elektrycznej. Zapewnia ją dostawca usług wybrany odpowiednio do rodzaju prowadzonej działalności.

Taryfa C11c11 taryfa cennik

Jest to taryfa specjalnie przewidziana dla firm. Również jej skrót ma swoje konkretne znaczenie. Literka C oznacza, że jest to plan taryfowy dla firm. Jedynym przypadkiem gdy z tej taryfy będzie mógł skorzystać klient indywidualny jest budowa domu lub innej nieruchomości. Wtedy potrzebny jest tak zwany prąd budowlany. Dopiero w momencie ostatecznego zamieszkania w domu będzie możliwość przejścia na taryfę G11, G12 lub G12w. Liczba jeden oznacza jednostrefowy plan naliczania opłaty za użytkowanie energii elektrycznej. Druga jedynka oznacza, że jest to plan taryfowym dla firm nie przekraczających zużycia mocy umownej w wysokości czterdziestu kilowatów.

Taryfa C11 cennik

Ceny zależą głównie od dostawców prądu. Jednak tak jak w przypadku taryf dla gospodarstw domowych tutaj również jest możliwość między jednostrefową a dwustrefową. Dzięki liberalizacji rynku w 2007 roku na rynku pojawiło się znacznie więcej ofert od mniejszych operatorów, a co za tym idzie lepsze oferty. Zmieniając dostawcę energii elektrycznej można zaoszczędzić nawet około trzydzieści procent rocznie. W przypadku dużych firm kwota jaka się uzbiera może być dosyć wysoka. Należy przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o wyborze dostawcy przejrzeć szczegółowo oferty rynku, być może uda się znaleźć jeszcze lepszą, która da więcej oszczędności.

Dla kogo taryfa c11

Plan taryfowym C11 jest, jak już wspomniano wyżej, taryfą jednostrefową. Dlatego jest ona szczególnie polecana firmom, które pracę swojej działalności wykonują w dzień. Natomiast dla przedsiębiorstw, których praca wykonywana jest głównie tylko w jednej porze dnia, najlepiej w nocy, wtedy odpowiednią taryfa będzie dwustrefowa C12, w której opłaty za używanie energii elektrycznej w nocy są niższe. Tak więc, należy dokładnie przeanalizować kiedy będzie zużywa e najwięcej prądu, aby niepotrzebnie nie przepłacać. Więcej dowiesz się pod adresem https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta/budowlana.