Ławki solarne – inwestycja doskonała?

przez | 13 stycznia 2020

Coraz częściej w małej architekturze miejskiej goszczą ekologiczne ławki solarne. Dzięki panelom fotowoltaicznym produkują one energię elektryczną, którą można przeznaczyć chociażby w celu naładowania różnorodnych urządzeń mobilnych. I takie właśnie modele cieszą się największą poprawnością wśród odbiorców. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej funkcjonalności ławek solarnych, a także temu gdzie najlepiej się sprawdzają?

Ławki solarne – gdzie się najlepiej sprawdzają?

Ławki solarne (https://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/artykuly/2019/lawki-solarne-ekologiczne-lawki-miejskie) do idealne rozwiązanie zwłaszcza w tych miejscach, w których z różnych przyczyn nie ma swobodnego dostępu do energii elektrycznej. Oczywiście do takiego miejsca muszą docierać promienie słoneczne, bo to z nich pobierana jest energia. Wyprodukowany w ten sposób prąd może być wykorzystany chociażby do zasilenia oświetlenia LED, podgrzania siedziska, czy jako stacja ładowania urządzeń mobilnych.

Ławki solarne – na czym polega ich funkcjonalność?

Inteligentne meble solarne posiadają wiele funkcji, których nota bene ciągle przybywa. Obecnie ławki solarne umieszczone w przestrzeni publicznej najczęściej służą do ładowania telefonów komórkowych, tabletów i laptopów przez port USB lub poprzez indukcję. Z zasady są one też wyposażone w hot spot, umożliwiając w ten sposób szybki i bezpłatny dostęp do Internetu.

Ławki solarne są ciągle udoskonalane, dlatego w najnowszych modelach znajdziemy dodatkowo nowoczesne ekrany, na których znajdują się informacje o obecnej temperaturze, ciśnieniu czy też wilgotności powietrza, a nawet o aktualnym stanie zanieczyszczenia powietrza.

Ławki solarne – inwestycja doskonała?

Największą zaletą ławek solarnych jest to, że redukują one emisję CO2, są zatem przyjazne naturalnemu środowisku. Dzięki temu, że są ekologiczne, budzą pozytywne skojarzenia, dlatego coraz więcej firm prywatnych decyduje się na ich zakup – głównie w celach marketingowych. Gdy dorzucimy do tego oryginalnym designem i niezwykłą funkcjonalnością – ławki solarne okazują się być strzałem w dziesiątkę.