Białe certyfikaty – czy warto się o nie starać?

przez | 24 czerwca 2020

Jesteś przedsiębiorcą? Prowadzisz własną działalność gospodarczą? W ostatnim czasie sporo słyszałeś o nowych regulacjach prawnych, które mają pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne? Chciałbyś sprawić, by Twoja firma stała się bardziej ekologiczna? Nie masz jednak kompletnie pojęcia, w jaki sposób to zrobić. Szukasz sprawdzonych i praktycznych porad w tym temacie? Jeżeli tak, to ten tekst z pewnością bardzo Cię zainteresuje – powstał specjalnie z myślą o wszystkich przedsiębiorcach, którzy stoją przed tego typu wyzywaniem. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Białe certyfikaty – co to jest?

W ostatnich latach szczególnie często pojawia się temat ekologii, a w szczególności bardzo niekorzystnych zmian, które zachodzą w naszym środowisku naturalnym. Mowa tutaj przede wszystkim o ocieplaniu klimatu oraz o stale pogarszającej się jakości powietrza. W związku z tym na całym świecie zostały opracowane nowe regulacje prawne, które mają pomóc w rozwiązaniu tego właśnie problemu. Nie inaczej dzieje się oczywiście w Polsce. Wiele z tych regulacji odnośni się bezpośrednio do zakładów pracy, które w dużym stopniu przyczyniają się do globalnej katastrofy ekologicznej. Jedną z nowości w polskim prawie są bez wątpienia białe certyfikaty. Są to specjalne zaświadczenia, które otrzymuje firma proekologiczna. Żeby otrzymać taki biały certyfikat musi ona udokumentować, że w ostatnim okresie czasu zaoszczędziła ona daną jednostkę energii elektrycznej – oczywiście oszczędność ta musi wynikać z zastosowania nowoczesnych technologii ekologicznych.

Białe certyfikaty – czy warto się o nie starać?

Z perspektywy przedsiębiorstw uzyskanie białego certyfikatu jest z pewnością bardzo pożądaną sytuacją. Wiąże się to bowiem z otrzymaniem pieniędzy ze specjalnego funduszu. Środki te mają pokryć koszt modernizacji danego przedsiębiorstwa tak, by było ono w jak największym stopniu proekologiczne oraz korzystne dla środowiska naturalnego. Jest to więc, bez wątpienia, bardzo dobra i atrakcyjna propozycja.